Press "Enter" to skip to content

Straipsniai: ką verta žinoti apie jų rašymą?

Nerastume žmogaus, kuris bent kartą nėra rašęs kokio nors straipsnio ar kitokio teksto. Tekstų rašymas yra naudojamas beveik kiekvieną dieną. Net rašant trumpąsias sms ar kitas žinutes, turime logiškai sudėlioti mintis, kad kitas žmogus suprastų ką norėjote pasakyti. O ką jau kalbėti, kai straipsniai yra rašomi viešajai erdvei. Tada reikia laikyti dar daugiau taisyklių, kad jis ne tik vizualiai atrodytų tvarkingai, bet ir mintys būtų sudėliotos logiškai.

Straipsnio pavadinimas

Jis yra vienas svarbiausias dalykas tekste, nes pavadinimas turi sudominti skaitytoją. Jis neturėtų būti ilgas, sudarytas iš sudėtingų žodžių. Teksto pavadinimu labai svarbu perteikti būsimo straipsnio mintį. Rekomenduojama pavadinimą galvoti tada, kai straipsnis bus parašytas ir tiksliai žinosite jo mintį.

Turinys

Rašant straipsnį rekomenduojama jį skirstyti į keletą pastraipų. Nes neretai skaitantysis pamatęs vientisą ir ilgą tekstą tikrai nenorės jo skaityti, nes tai užims gan ilgą laiką ir nežinia ar informacija bus naudinga. Taip pat, kad skaitytojui būtų patogiau, pastraipas reikėtų išryškinti pavadinimais (antraštėmis), kad žmogus, kuris skaito straipsnį galėtų greitai permesti akimis visus pavadinimus ir susidaryti vaizdą apie ką jis bus.

Paveikslėliai

Teksto vizualizacija yra labai svarbi. Juk niekas nenori skaityti ilgo, niūraus straipsnio be jokių iliustracijų ar nuotraukų. Tad stenkitės prieš tekstą ar po juo įterpti straipsniui tinkančią iliustraciją, kuri pabrėš teksto mintį. Esantys paveikslėliai taip pat padės pritraukti skaitytojus. Kartais prie parašyto teksto galima talpinti ir vaizdo įrašus, bet prieš juos talpinant reikia gerai apgalvoti ar jis derės su parašytu tekstu.

Klaidos

Straipsnyje klaidos yra pats didžiausias minusas. Todėl prieš jį talpinant viešoje erdvėje stenkitės ištaisyti visas rašybos, gramatikos ir kitas klaidas. Yra begalės programų, kurios leis tekstą rašyti nepadarant nei vienos rašybos ar kitos teksto klaidos.  Tekstas su klaidomis visada neigiamai veiks skaitytojus ir jie tikrai nebaigs jo skaityti, nes tai labai rėš akį ir jis praras savo kokybę.

Išvados

Jeigu to reikalauja straipsnis, visada jas pateikite. Išvadose pateikite pastebėjimus, kokia išvada buvo padaryta. Išvados dalyje taip pat galima akcentuoti svarbiausius straipsnio aspektus.

Rašant straipsnį niekada nepameskite minties ir rašykite apie esminį dalyką. Taip jis atrodys profesionaliau. Prieš rašant jį, galite pasiskaityti informacijos kituose šaltiniuose ir pasisemti idėjų vienu ar kitu klausimu.