Namai ir interjeras

Sutaupyti būsto išlaikymo energijos  – galima sužinojus jo energetinę klasę

Šiais laikais namo statybos metu labai daug dėmesio skiriama smulkmenoms, kurios padeda sutaupyti nemažai energijos skirtos namo išlaikymui. Jeigu prieš gerus 40 metų toks dalykas, kaip būsto energetinis vertinimas galėjo skambėti juokingai, tai šiuo metu statant naujus namus privalu laikytis A++ klasės standartų, kurie užtikrina, kad namo išlaikymas bus pigesnis, o gamta – labiau saugoma.

Norintys sužinoti, ar jo būstas yra draugiškas gamtai – turėtų kreiptis į specialistus. Jų išduodamas energetinio naudingumo sertifikatas padeda ne tik tiksliai sužinoti būsto lygį, tačiau ir problemines vietas, kurias verta tvarkyti.

Energinės klasės nustatymas

Jeigu norite sužinoti, kokia yra Jūsų būsto energetinė klasė – tokiu atveju reikia ieškoti specialistų, kurie atlieka vertinimą ir nustato lygį. Svarbiausia yra tartis su tais, kurie siūlo paslaugas legaliai ir kurie gali teikti tokius darbus.

Kai kurie internete skelbiasi galintys atlikti klasės nustatymo paslaugas, tačiau realiai tokios paslaugos teikti jie negali, kadangi neturi tam reikalingo išsilavinimo bei įrangos, kuri atlieka ne mažiau svarbius darbus, kai reikalingas dažnai kartu užsakomas ir sandarumo vertinimas.

Taupymo niuansai ir sandarumas

Kai kurie nėra tikri, ar tikrai energetinio naudingumo  klasė gali sutaupyti. Tačiau tikrai. Dažniausiai sužinojus klasę, kuri ne visada tokia aukšta, kokios tikimasi, tuo pačiu detaliau domimasi ir sandarumo niuansais, tiksliau, kurios vietos yra probleminės ir kurias geriausia tvarkyti.

Tokiu atveju jas žinant galima imtis priemonių būsto kokybės gerinimui, kuris galiausiai reikalauja mažiau sąnaudų jo išlaikymui.

Ką renkasi lietuviai?

Galima pasidžiaugti, kad lietuviai vis dažniau investuoja ne tik į sandaresnius namus, tačiau taip pat ir tyrimus, kurie padeda nustatyti būsto sandarumo lygį. Tokiu atveju tiksliai rasti vietas, kurios veltui išeikvoja nemažai energijos ir jas sutvarkius kurti geresnius namus ir sau, ir tuo pačiu aplinkai, kuri yra mūsų namai.

Gyvenimas namuose, kurie yra draugiški ir gamtai, ir žmogaus piniginei – visada apsimoka labiau. Svarbiausia susižinoti faktorius, kurie apibrėžia namo klasę. Tokiu atveju kur kas tiksliau žinosite – ko tikėtis gyvenant.