Press "Enter" to skip to content

Tinginys – desertas, kuriam atsispirti negali niekas

Tikriausiai retas, kuris gali atsispirti nedideliam desertui. Juk taip skanu pasmaguriauti pačiais įvairiausiais saldumynais, o jei jie yra namų gamybos, tuomet geresnio varianto ir negalima tikėtis. Labai dažnai bandant pasigaminti įvairius desertus reikia ne vieno sunkiau randamo ingrediento ir neretai reikia pačių įmantriausių įrenginių, kad jis išeitų tobulai. Tačiau yra vienas paprastas desertas, kuriam nereikia įmantrių priedų ir pagaminimas jo yra labai paprastas, tad jį sugebės padaryti tiek mažas, tiek vyresnio amžiaus žmogus. Todėl apie šį desertą plačiau ir papasakosime šiame straipsnyje.

Tinginio receptui reikalingi vos keli produktai

Jeigu neturite daug laiko, o nubėgti iki parduotuvės nėra galimybės, puiki idėja pasigaminti desertą gali būti tinginys. Jis pagaminamas visai paprastai, jam skirti nereikės daug laiko. Aišku, pats laukimo procesas bus ilgesnis, nes jam reikia tinkamai sustingti. Jį patogu gaminti, nes nereikia laikytis griežtų ingredientų proporcijų ir viską sverti gramas į gramą. Tad namuose turite pačių paprasčiausių sausainių, kurių niekas taip ir nesuvalgė, paprastos nesaldintos kakavos, kondensuoto pieno ir sviesto, šį pyragą galite pasidaryti be jokio vargo. Pakanka sausainius sutraiškyti iki jums patinkančių gabaliukų, o kondensuotą pieną, sviestą ir kakavą sudėti į puodą ir pakaitinti, kol viskas išsilydys ir gausis vientisa masė. Tada visą masę reikėtų užpilti ant sausainių ir gerai išmaišyti. Tada ją sudėti į norimą formą ir visą tai dėti į šaldytuvą.

Kitoks tinginio receptas

Tikriausiai visi esame pripratę matyti įprastą tinginį, kurio visa masė yra kakavos spalvos, o sausainiai šviesūs. Tačiau jeigu norite kažko išskirtinio ir dar neragauto, galite nesunkiai pasidaryti ir kitokį tinginį. Toks tinginio receptas yra taip pat paprastas. Aišku, gal visų reikiamų produktų ir nerasite namuose, bet parduotuvėse jų nusipirkti bus nesunku. Tad kitokiam tinginiui jums reikės įprastų sausainių, sviesto, saldainių „Karvutė“ ir šiek tiek grietinėlės. Pats gaminimo procesas yra identiškas kaip ir įprasto tinginio, tik jau galutinio rezultato išvaizda skirsis. Jis bus karamelinės spalvos ir praktiškai nesiskirs nuo sausainių spalvos.

Ar tai brangus desertas?

Tinginys yra vienas iš pigiausių desertų, kuriuos galima pagaminti, nes visi produktai yra įprasti ir naudojami kasdien. Aišku, geresnės kokybės ir skanesnis tinginys gausis tada, kai produktai bus aukščiausios rūšies. Todėl tokiu saldumynu verta pasilepinti ir jam išlaidų negailėti.