Press "Enter" to skip to content

Tinklapio struktūros planavimo ABC

Kiekvienas verslas privalo turėti savo internetinę svetainę. Tačiau tinkamai ją sukurti nėra lengva užduotis. Tai, kad turite svetainę, dar nereiškia, kad ji veiksminga. Tad šiandien pasidalinsime asmenine patirtimi kaip teisingai sukurti tinklapio struktūrą ir jos gaires. Tai gali būti naudinga tiek kuriant, tiek tobulinant savo tinklapius.

Būtinai skirkite pakankamai laiko puslapio  struktūrai suplanuoti. Tai padės nustatyti, kokių puslapių ir turinio jums reikia ir kaip viskas turėtų būti išdėstyta.

Yra keli skirtingi būdai, kaip prieiti prie svetainės struktūros planavimo. Vienas iš jų – galvoti apie naudotojo patirtį ir atitinkamai kurti svetainę. Ką norite, kad lankytojai pamatytų pirmą kartą užėję į jūsų svetainę? Kaip juos išlaikyti ilgiau svetainėje?

Kitas būdas – pradėti nuo turinio. Ką norite pasakyti arba parodyti? Kai tai sužinosite, galėsite rasti geriausią būdą, kaip tai pateikti svetainėje.

Tinklapio struktūros planavimas bei patarimai

  • Laikykitės paprastumo. Nesistenkite į svetainę sutalpinti per daug. Svarbu aiškiai sutelkti dėmesį ir neužgožti lankytojų per dideliu informacijos kiekiu. Laikykitės svarbiausių dalykų ir atsisakykite visko, kas nėra būtinai reikalinga.
  • Svetainės išdėstymas ir navigacija turėtų būti nuoseklūs. Tai padės lankytojams jaustis patogiai ir lengvai orientuotis.
  • Įsitikinkite, kad puslapių ir nuorodų meniu yra aiškus. Tai padės lankytojams suprasti, kur jie yra jūsų svetainėje ir ką jie gali tikėtis rasti.
  • Naudokite H1, H2 tag’us ( pavadinimus). Tai gali padėti suskaidyti turinį ir palengvinti jo skaitymą. Be to, tokie puslapiai atrodo patrauklesni.
  • Pagalvokite apie mobiliuosius įrenginius. Vis daugiau žmonių internetu naudojasi mobiliaisiais įrenginiais, todėl svarbu atsižvelgti į tai, kaip jūsų svetainė atrodys mažesniuose ekranuose. Pasirūpinkite, kad maketai būtų paprasti ir juos būtų lengva naršyti mobiliajame telefone ar planšetiniame kompiuteryje.

Pabaigai

Tinklapio struktūros planavimas yra svarbi dizaino proceso dalis. Skirdami tam laiko, galite sukurti svetainę, kuria lengva naudotis ir kuri lankytojams suteikia puikią patirtį.

Jei norite viską atlikti teisingai, svarbu pradėti nuo tvirto pagrindo. Laikydamiesi šių patarimų, galite sukurti veiksmingą ir patrauklią svetainę.

Jei reikia pagalbos pradedant kurti, kreipkitės pas profesionalus, tokius kaip „SEO365.lt“. Jie kartu su jumis gali sukurti tobulą jūsų verslo svetainę.