Nors Lietuva nėra didelė šalis, tačiau vairavimo įpročiai gali labai skirtis. Tiek nuo vietos, tiek nuo automobilio markės. Šia tema kalbinome tiek užsieniečius draugus, tiek patys keliaudami po Lietuvos miestus ir miestelius. Tad pateiksime išskirtinumus iš mūsų patirties, ko reikia saugotis. Kaip numatyti galimas, kitų eismo dalyvių klaidas ir dar daugiau – šiandienos straipsnyje.
Pagrindiniai išskirtinumai:
- Kiek bekalbintume žmonių, daugiausiai sulaukiame replikų apie KAIKURIUOS ( tikrai ne visus!) BMW ( pasitaiko ir kitų markių) vairuotojus. Dažniausiai tai būna jaunuoliai, neseniai išsilaikę vairavimo teises ir nusipirkę trijų litrų automobilius. Šie galingi automobiliai yra varomi galu, o tai stabilumo ir saugumo nesuteikia, ypatingai žiemos metu, kuomet sukibimas su kelio danga ir taip yra prastas. Karštas, jaunatviškas būdas, iš noro pasirodyti prieš kitus gali privesti prie avarinių situacijų sukėlimo lenkiant neleistinose vietose, įvairūs „driftai” ir „dragai” ( lenktynės), kurie užsibaigia avarijomis. Ne veltui interneto platybėse galima pamatyti tiek demotyvacijų su BMW ir autobusų stotelėmis, į kurias karts nuo karto įsirėžia BMW vairuotojai.
- Posūkių ne rodymas. Reikia atkreipti dėmesį. jog besirikiuojant, ar darant posūkį pasitaiko vairuotojų, kurie nesivargina įjungti posūkio svirtelę. O kaip žinia, tai gali sukelti avarines situacijas kelyje.
- Neužleidžia besirikiuojant. Kartais pasitaiko ir tyčia „užkišančių” vairuotojų. Tai galioja didmiesčiuose, kelių ir daugiau eismo keliuose.
- Duobės kelyje arba prasta kelio danga. Patirtis rodo, jog daugiausiai jų yra ankstyvą pavasarį, o jos atsiranda nuo žiemą barstomos druskos. Pasitaiko ir taip, jog remontuojant tam tikras kelio atkarpas, kelininkai pamiršta, arba nespėja uždėti įspėjamųjų ženklų. Tad lekiant didesniu greičiu galite nesunkiai sugadinti ratlankį ir prakirsti padangą. Taip pat venkite balų, po vandeniu gali slėptis aštrios duobės!
Kaip išvengti nesklandumų?
Kaip bebūtų banalu, tačiau atsakymas aiškus – greitis ir atidumas. Važiuojant mažesniu greičiu galite išvengti tiek duobių, tiek kitų ne atsakingų vairuotojų veiksmų. Jeigu bandote persirikiuoti į kitą eismo juostą, neskubėkite, sumažinkite greitį. Pasistenkite nekreipti dėmesio į kitų eismo dalyvių garso signalus, jei stabdote eismą, juk ne veltui yra sakoma – atsarga gėdos nedaro.
O jei jau atsitiko taip, jog papuolė į eismo įvykį, tvarkingai užpildykite dokumentus, nejudinkite transporto priemonės iš vietos, jeigu įvykio kaltininkas nesutinka prisiimti atsakomybės, kvieskite policiją ginčui spręsti.
Daugiau apie automobilius bei eismo ypatumus galite pasiskaityti portale Reidas Official