Press "Enter" to skip to content

Ką reiktų žinoti renkantis straipsnių katalogą?

Kuo naudingi straipsnių katalogai?

Jeigu neseniai startavote su elektronine parduotuve, ar paslaugas teikiančiu puslapiu, turbūt jau žinote kas yra seo, tuomet greičiausiai ir  girdėjote terminą  straipsnių katalogas. O jei ne, tai tinklapis, skirtas paminėti Jūsų svetainę aukšto reitingavimo puslapyje ir gauti naudos. Tai ypatingai  svarbi detalė  Jūsų SEO ( Google paieškos optimizavimo) strategijoje, jog tinklapis būtų gerai matomas tarp paieškos rezultatų. Šiame straipsnyje norime išvardinti, kodėl verta juos rinktis, kokį turinį talpinti, kiek nuorodų dėti. Ar verta rašyti straipsnius patiems, ar visą tai duoti atlikti specialistams?

Straipsnių paruošimas išoriniams portalams – katalogams

  • Minimalus žodžių kiekis, į kurį reikėtų orientuotis – 300 žodžių. Tačiau kuo daugiau tuo geriau. Jei norite, jog Jūsų straipsnis būtų stipriai indeksuojamas paieškoje, rekomenduojame rinktis 500-1500 žodžių tekstą. Tačiau ilgam tekstui ne visada turime galimybes, tiek finansines, tiek informacines.
  • Būtinai pasitikrinti katalogo domeno autoritetą, bei kokias atgalines nuorodas jis turi. Tai padaryti galite tinklapyje https://ahrefs.com/backlink-checker  . Savaime suprantamas dalykas, kuo svetainė turi aktyvių vertingų nuorodų iš kitur, tuo daugiau naudos bus talpintis Jums.
  • Naudoti raktažodžius, su kuriais dirbate įvairiais linksniais ir sinonimais.
  • Naudoti originalų tekstą, kuris sukurtų nors minimalią pridėtinę vertę skaitytojui, o ne būtų uždarytas vos atidarius tinklapį, Tokiu atveju gautumėte naudos iš organinės paieškos.
  •  Vengti plagiato. Esame girdėję klaidingų nuomonių, jog galima ta patį tekstą talpinti į visus portalus ir taip sutaupyti pinigų. Šiuo atveju naudos negausite, arba ji bus minimali, o plagijuoti tekstai nebus indeksuoti google paieškoje. Tačiau dauguma portalų net nesutinka talpinti kopijuoto turinio dėl žalos katalogui.
  • Patariame pasitikrinti kiek straipsnių kataloge yra turinio, kokie prekės ženklai jame talpinami. Kokios jų turimos pozicijos.

Ar verta straipsnius rašyti patiems?

Tai labai indvidualus dalykas. Jeigu esate savo srities profesionalas, išmanote gramatiką ir rašybą, bei turite nors kiek kūrybiškumo – galite pasirašyti tekstus patys. Tačiau jeigu rašymas problema buvo jau mokyklos laikais, sunkiai kyla idėjos, ar aplamai rašymas nėra Jūsų sritis – geriau samdyti rašytojus. Seo straipsnių kaina prasideda nuo 10 eurų už 350 žodžių.

Nors iš pirmo žvilgsnio straipsnius katalogams kurti gali pasirodyti labai paprasta, tačiau vis tiek reikia įsigilinti į savo temą. Paprasčiausias būdas atsakyti į šį klausimą – pamėginti. Atsisėskite prie kompiuterio ir parašykite keletą tekstų Jums artima tematika. Jei tai Jums yra sunku, patariame negaišti laiko. Kaip sakoma kiekvienas turime dirbti savo darbą, o kiekvienos srities profesionalu būti neįmanoma.