Press "Enter" to skip to content

Kada reikalingas ratų suvedimas?

Norint saugiai važinėti gatvėmis, labai svarbu, kad automobilis būtų techniškai tvarkingas. O jei jis toks nebus, tuomet kyla rizika eisme ir pasekmės gali būti blogos. Vienas svarbiausių dalykų, kas techniškai turi būti tvarkinga, tai yra ratai. Yra svarbu ne vien tik keisti padangas kas sezoną, bet kad ir ratų suvedimas visada būtų tinkamas. Tad, kada jis yra reikalingas, norime daugiau papasakoti šiame straipsnyje.

Atvejai, kai ratų suvedimas yra privalomas

Pirmiausia reikia pažymėti tai, kad namų sąlygomis toks darbas negali būti atliekamas, tad tinkamas ratų suvedimas Vilnius gali būti atliekamas tik autoservisuose. Tad į jį reikia kreiptis tada, kai:

  • Automobilis yra traukiamas į vieną šoną. Vadinasi, kažkuriame rate yra problema ir dažniausiai būna tame, į kurią pusę yra traukiamas automobilis. Tai pastebėti yra pakankamai lengva, nes net ir važiuojant lygiu keliu, visada automobilį turite tiesinti.
  • Jeigu automobilio padangos susidėvi nevienodai. Aišku, toks dalykas bus matomas tik tada, kai jos bus keičiamos, bet jeigu padangos yra keičiamos kas sezoną, tad tokia problema tikrai neužsitęs. Tad visada reikia atkreipti dėmesį ir į jas.
  • Vibracija. Nors toks atvejis pasitaiko ir rečiau, tačiau tai gali būti viena iš priežasčių. Tad jeigu automobilyje yra jaučiama vibracija, reikėtų kreiptis į autoservisą.

Kodėl ratų suvedimas yra toks svarbus?

Vienas svarbiausių dalykų, kuriuos galime įvardinti tai yra saugumas. Tik techniškai tvarkingas automobilis gali saugiai pasiekti kelionės tašką ir nekelti rizikos. Taip pat, jeigu automobilis nėra techniškai tvarkingas ir vis tiek yra važinėjama su juo, kyla rizika, kad kitos detalės bus pažeistos, tad galiausiai galutinis automobilio remontas kainuos kur kas brangiau, nei kad būtų iš karto kreipiamasi į jį dėl ratų suvedimo.

Kas atsitiks, jeigu toks darbas nebus atliktas?

Jeigu automobilių servisas Vilnius nebus atliekamas padangų suvedimas, tada pasekmės gali būti labai įvairios. Pirmiausia, kur kas greičiau dėvisi padangos, tad jas reikės pirkti kur kas dažniau, vadinasi ir jūsų išlaidos bus didesnės nei įprastai. Apskritai kai ratai nėra suvesti, automobilyje yra jaučiamasi ne itin jaukiai, nes kartas nuo karto gali pasijausti tam tikri mėtymai, tad rizika kyla ne tik patiems jums, net ir aplinkinėms transporto priemonėms, jeigu ji nebus suvaldyta.

Bam auto servisas Vilniuje – susisiekite