Namai ir interjeras

Kokią malkinę statyti sklype?

Kokią malkinę statyti sklype?

Lauke esanti mediena gali greitai sušlapti ir ji bus netinkama kūrenimui. Malkinė padeda šviežioms (žalioms) malkoms tinkamai išdžiūti ir apsaugo nuo blogų klimato sąlygų. Nepalikite medienos sukrautos bet kur. Sukurkite tobulą pastogę, kad jūsų malkos būtų sausos ir paruoštos degti tomis šaltomis naktimis.

Prieš statydami malkinę, turėtumėte atsiminti keletą dalykų. Pirmenybę teikite drėgmės kontrolės funkcijai ir galite tai daryti įvairiais būdais. Tiesiog statykite pastoges šiek tiek nuo žemės, kad ant žemės besikaupianti drėgmė nepasiektų malkų atsargų. Tada pastatykite nuožulnius arba pasvirusius stogus, kurie neleistų lietaus vandeniui ar sniegui susikaupti virš stogo.

Gofruoti metaliniai stogeliai bus puikus pasirinkimas akimirksniu nuvalyti sniegą ir lietaus vandenį. Taip pat pastatykite prie jūsų namų tinkančius medinius sandėliukus, kurie suteiks puikų vaizdą.

Malkinė taip pat gali atlikti kelias funkcijas. Galite ne tik sukrauti medieną, bet ir tinkamai laikyti vejapjovę, įrankius, sodo reikmenis ir dviračius, neužimdami per daug vietos kieme. Pridėkite langą arba vietinio amatininko rankomis pūsto stiklo žiedą prie uždaros laikymo pusės, kad patektumėte šiek tiek natūralios šviesos. Apsvarstykite galimybę įrengti medinės dėžės šoną su alternatyviomis lentų dailylentėmis, kad būtų užtikrintas didesnis oro srautas, jei jūsų vieta yra šešėlinėje vietoje. Statan tvirtą vaizdingą pastogę, galima naudoti įvairią medieną.

Yra įvairiausių modelių bei dydžių malkinių, kurias galite pasistatyti savo sklype. Tai labai indvidualus dalykas. Todėl prieš statydami malkinę turite nuspręsti, kam ją naudosite. Ar tik malkoms sandėliuoti, ar ir kaip sandėliuką. Nuo to priklauso jūsų statomos malkinės dydis bei dizainas. Jeigu naudosite malkinę tik malkoms susidėti, gal užteks tiesiog paprastesnės pastogės be durų. Tačiau jeigu naudosite ją ir vertingesniems lauko daiktams laikyti, tokiems kaip dviratis ar lauko baldai, vertėtų pagalvoti ir apie duris su užraktu. Taip pat turite atsižvelgti ir į savo sklypo, bei jame esančių pastatų dizainą. Malkinė turi įsilieti į bendrą visumą ir labai stipriai neišsiskirti. Labai taupant vietą, malkinę galima įsirengti ir jau esančiuose pastatuose, atskiriant dalį jų ir pritaikant malkų sandėliavimui.