Press "Enter" to skip to content

Orkaičių su pirolizės funkcija privalumų ir trūkumų tyrimas

Pirolizė – tai terminas, vartojamas apibūdinti aukštos temperatūros procesą, kurio metu skaidomos organinės medžiagos. Pastaraisiais metais prietaisų gamintojai pradėjo masiškai gaminti orkaites su kurie palaiko šią funkciją. Tai  leidžia efektyviai ir švariai išsivalyti. Tačiau ar orkaitės su šia funkcija yra žymiai geresnės už orkaites be jos? Ar jos brangesnės? Atidžiau apžvelkime orkaičių su pirolizės funkcija privalumus ir trūkumus.

Kaip veikia pirolizė?

Pirolizės funkciją turinčiose orkaitėse maisto likučiams sudeginti naudojama itin aukšta temperatūra (iki 500˚C), todėl lieka tik pelenai. Šiuos pelenus galima lengvai nuvalyti drėgnu skudurėliu ar kempine, todėl orkaitė tampa spindinčiai švari, nenaudojant cheminių medžiagų ar valiklių. Tai leidžia mums sutaupyti tiek laiko, tiek pinigų valymo priemonėms.

Funkciją turinčių orkaičių privalumai

Akivaizdžiausias pirolizės funkciją turinčios orkaitės privalumas kaip ir minėjome tai, kad nereikia gaišti laiko šveičiant įsisenėjusius riebalus ir nešvarumus – tiesiog nustatykite valymo ciklą, palaukite, kol procesas baigsis, ir nuvalykite likusius pelenų likučius. Be to, kadangi valymui nereikia naudoti  cheminių medžiagų, šių tipų orkaites taip pat daug saugiau naudoti nei tradicinius modelius.

Daugelyje modelių įrengtos pažangios maisto gaminimo funkcijos, pavyzdžiui, konvencinis kaitinimas, todėl patiekalus galite gaminti greitai ir efektyviai, tačiau tuo pat metu naudotis visomis naujausiomis maisto gaminimo technologijomis

Funkciją turinčių orkaičių trūkumai

Vienas iš galimų trūkumų yra tai, kad dėl papildomų technologinių funkcijų tokio tipo orkaitės paprastai būna brangesnės už standartinius modelius. Be to, kadangi jų valymo ciklo metu reikia aukštesnės temperatūros jos gali sunaudoti daugiau elektros, o tai yra itin aktualu šiomis dienomis. Taip pat, daugelis žmonių mano, kad šių tipų orkaitėse nėra kai kurių pažangesnių funkcijų, kurias turi tradiciniai modeliai, pavyzdžiui, programuojamo laikmačio nustatymų ir atidėto paleidimo funkcijų – bet tai reikia žiūrėti kiekvienam modeliui atskirai.

Koks verdiktas? Pirkti – nepirkti?

Kiekvienas sprendimą turime priimti patys. Tai priklauso nuo to, kaip dažnai naudojame pačią orkaitę, ir nuo mūsų biudžeto. Jei maistą gaminate reguliariai, orkaitė su pirolizės funkcija suteikia daug patogumo valant. Kita vertus, jei orkaitę naudojate tik retkarčiais kepimui ar skrudinimui ir turite ribotą biudžetą, tuomet standartinis modelis gali būti geresnė alternatyva. Domina orkaitės su pirolize? Spausk aktyvią nuorodą.