Patarimų rubrika

Patiriu mobingą darbe: kur kreiptis?

Patiriu mobingą darbe: kur kreiptis?

Jeigu šiuo metu patiriate mobingą darbe, kuris Jums sukelia stresą – tokiu atveju reikia nesusitaikyti su šia situacija, o bandyti siekti daugiau, žinoma, bandyti kurtis geresnį gyvenimą, kuris neatsiejamas nuo darbo vietos. Galiausiai, kovoje su mobingu ginate ne tik save, tačiau taip pat ir kitus žmones, kurie jaučiasi užgulti.

Išties, mobingas Lietuvoje vis dar yra gana didelė problema, tad kovoti su juo – labai svarbu. Esate dalinai už tai atsakingas ir Jūs, kadangi tik kartu galime kurti tinkamą organizacinę kultūrą Lietuvoje.

Darbo inspekcija

Jeigu Jums atrodo, kad kova su vadovu bus tikrai neveiksminga  pačiam – tokiu atveju visada galite tartis su darbo inspekcija, kuri tikrai labai nuoširdžiai padeda ir tuo pačiu padeda sutvarkyti bet kokias situacijas. Mobingas yra didelė problema ir pati darbo inspekcija siekia, kad ji taptų kuo mažesnė. O viskas prasideda nuo to, kad patys darbuotojai kreipiasi, skundžiasi. Tai padeda žingsnis po žingsnio kurti geresnes darbo vietas.

Pokalbis su specialistu

Visada reikia ieškoti pagalbos. Kad ir kaip tai atrodo nemalonu. Paprasčiausiai mobingas Lietuvoje vis dar dažnai laikomas tabu, atrodo, kad negalima skųstis dėl to, kokioje aplinkoje žmogus dirba. Tačiau ne tik kad galima. Tačiau ir reikia. Į pagalbą gali ateiti ne tik darbo inspekcija, tačiau ir psichologai bei kiti savo sferos specialistai, kurių darbas yra padėti žmogui ne tik susitvarkyti su esama situacija šiuo metu, tačiau taip pat ir su psichologinėmis problemomis, kurios gali kilti dėl engimo.

O ką vadovas?

Galiausiai, dažnai pirmiausia reikia mobingo bėdą pradėti spręsti nuo vadovo, kuris dažnai gali sureaguoti į Jūsų pastabas kur kas racionaliau nei daugelis galėjo pagalvoti. Žinoma, nėra paprasta kalbėtis su vadovu. Ypač tokiu klausimu. Tačiau tai tikrai gali turėti gerą rezultatą. Tad viskas priklauso nuo Jūsų indėlio ir suvokimo – ką reikia daryti.

Mobingas yra opi problema. Deja, Lietuvoje vis dar dažna. Tad kuo greičiau bus imiesi kovoti su juo – tuo geresni rezultatai bus, žinoma, tuo geresnė organizacinė kultūra bus sukurta.