Press "Enter" to skip to content

Planuojate namo statybas? Pirmas žingsnis – ašių nužymėjimas

Planuojate namo statybas? Pirmas žingsnis – ašių nužymėjimas

Planuojant namo statybas pirmiausia reikia atlikti teorinius darbus. Tik tada, kai jie iki galo yra atlikti taip, kaip reikia – galite imtis fizinių veiksmų, kurie garantuoja, kad statybos bus atliktos tinkamai ir tuo pačiu rezultatas bus tikslus (kaip ir projekte).

Namo ašių nužymėjimas turi būti atliekamas specialistų, kurie puikiai išmano savo darbą, turi reikalingą įrangą, galiausiai, kurie gali padėti žmogui, klientui suprasti – kodėl tai yra taip svarbu. Tik bendraujantis specialistas padeda įvertinti šios paslaugos reikalingumą ir tuo pačiu teikia jį konkurencingomis kainomis, o tai dažnam yra ne ką mažiau svarbu.

Atliekant nužymėjimo darbus geodezininkai naudoja specialią įrangą, kuri ir padeda pamatyti labai tikslius rezultatus. Šiuo atveju jų reikšmingumas yra labai svarbus. Paklaida yra vos 1 cm, o dažnai dideliam namui tai gali atrodyti tik kaip lašas jūroje. Tačiau taip nėra. Nors teorinėje medžiagoje yra nurodoma, kad „Žymėjimo darbų tikslumas priklauso nuo pradinių žymėjimo duomenų ir matavimų tikslumo vietovėje. Žymėjimo duomenų tikslumas dar priklauso nuo to, kokiu būdu jie gaunami. Jei jie gaunami grafiškai (iš generalinio plano), tai paklaidos bus didesnės, nei gautos analitiniu būdu“, tačiau, visgi, taikomi vienodi detalumo rodikliai. Projektas turi labai derėti su realiais veiksmais, kurie bus atliekami statybvietėje. Tik tikslumas leis būti ramiu, kad namas bus pastatytas tinkamai, tad tuo pačiu ir ilgai tarnaus, galiausiai, visa vidaus apdaila bus tokia, kokios reikia (o tai yra neatsiejama nuo tinkamos konstrukcijos, kurti atliekama pagal planą).

Specialioje literatūroje yra nurodomi tokie reglamentai, kurių laikosi specialistai: „Linijos tarp statybinio tinklo ženklų turi būti 50–200 m. ilgio. Žymint mažus statinius, statybinio tinklo linijų ilgiai gali būti 20–50 m.“. Labai svarbu, kad matavimai būtų atlikti ne tik tiksliai, tačiau taip p[at ir būtų laikomasi reglamento, kuris užtikrina detalumą. Ir nepriklausomai nuo įmonės, kuri atliks Jums paslaugas – toks detalumas iki smulkmenų yra svarbus, kadangi tai padeda bet kokiems savo sferos specialistams tinkamai skaityti projektus ir tuo pačiu rangovas – tinkamai atlikti statybų darbus.