Press "Enter" to skip to content

Investicinis auksas. Ką apie jį turime žinoti?

Šiandienos straipsnyje norime pasikalbėti apie gan populiarią temą –  investicinis auksas ir ką turime apie jį žinoti.

Auksas šimtmečius buvo naudojamas kaip valiuta, papuošalai ir kiti dekoratyviniai daiktai. Jis laikomas vertinga preke, o jo kaina dažnai svyruoja. Pastaraisiais metais aukso kainos pasiekė visų laikų aukštumas.

Daugelis žmonių investuoja į auksą kaip būdas apsaugoti savo turtą. Kai kitų investicijų, pavyzdžiui, akcijų ir obligacijų, vertė mažėja, aukso vertė dažnai didėja. Todėl auksas yra gera investicija žmonėms, kurie ieško saugios investicijos.

Investicinis auksas: įdomus ir naudingi faktai iš prekiautojų

1. Aukso kaina gali būti nepastovi.

Aukso kaina nuolat kinta. Ji gali kilti arba kristi priklausomai nuo ekonominių sąlygų ir kitų veiksnių. Tai reiškia, kad yra rizika, jog investuodami į auksą galite prarasti pinigus arba jų dalį. Tačiau šioje vietoje investuotojai, kurie perka auksą  ilgam laikotarpiui, trumpalaikių svyravimų nežiūri.

2. Auksą nėra lengva parduoti.

Jei norite parduoti savo auksą, jis gali būti ne lengva rasti pirkėją. Taip yra todėl, kad ne visi nori pirkti auksą, ypač jei yra ekonominis sunkmetis. Gali tekti parduoti už mažesnę kainą, nei už jį sumokėjote.

3. Auksas yra ilgalaikė investicija.

Auksas nėra investicija, kurią galite padaryti ir greitai parduoti, kad gautumėte pelno. Geriausia apie auksą matyti kaip apie ilgalaikę investiciją. Tai reiškia, kad turėtumėte jį laikyti kelerius metus ar net dešimtmečius.

4. Auksą reikia saugiai laikyti.

Jei investuojate į auksą, turite jį saugiai laikyti. Taip yra todėl, kad auksas yra vertingas ir yra rizika, kad jis gali būti pavogtas, jei bus laikomas netinkamai. Aukso luitus ir monetas galima laikyti seife arba depozitinėje dėžutėje banke.

5. Už savo auksą turėsite sumokėti mokesčius.

Jei parduodami auksą gausite pelno, turėsite sumokėti mokesčius už jo pardavimą. Skirtingose šalyse taikomi skirtingi mokesčių tarifai, todėl turėtumėte pasiteirauti vietinės mokesčių institucijos, kad sužinotumėte, kokį tarifą turėsite mokėti.

Pabaigai:

Investiciniai projektai gali atrodo neįtikėtinai patraukli, tačiau prieš priimant sprendimą verta apsvarstyti visas rizikas. Tikimės, kad mūsų šiandienos straipsnis padės jums priimti labiau pagrįstą sprendimą, ar investuoti į auksą, ar ne. Dėkojame, kad perskaitėte!